Засновниця та креативна директорка FISH.
Люблю океан, йогу та можливість створювати нові сенси.

кнопка закриття
Інга Гезалян

Саша Ігнатіаду: «Багато працювати — це не тільки про малюнок. У сучасного митця є цілий комплекс задач»

записала:
квітень 2020
етап ілюстрування дівчини із синім волоссям на фоні кольорових джунглівсаша ігнатіаду із своєю надрукованою ілюстрацією в рукахілюстрація саші ігнатіаду: дівчина із синім волоссям на фоні кольорових джунглів

Поговорили з художницею, яка надихає нас своїми кольорами та жіночими образами. Саша Iгнатiаду виросла та отримала освіту в Росії,  живе та працює в Німеччині, а її творчість належить світові. Співпрацювала з Harper’s Bazaar, Elle Magazine та іншими провідними виданнями.

саша ігнатіаду в білому худі на фоні сірої стіни

Fish: Розкажи, що у твоєму розумінні «творчий процес»?

Саша: Мій день починається з кави та думок про нові малюнки, тож творчий процес для мене це рутина. І разом з тим це найголовніша та найулюбленіша частина моєї роботи. Не треба нікуди поспішати, і тільки прості, свіжі ідеї з'являються в голові. Це неймовірно. Окрім того, процес та результат пов'язані між собою, вони не можуть існувати окремо.

F: Як думаєш, що важливіше: талант чи праця?

С: Я впевнена, що без важкої праці будь-який талант — марний. Щоб створювати нові цікаві проекти, ти маєш вкладати в них енергію, сили та час. Інакше талант не знайде реалізації.

F: А чи порівнюєш ти себе з іншими в роботі?

С: Зараз, коли я бачу гідні роботи інших художників, це мене надихає і мотивує рухатись далі. Але колись все було інакше. Тим не менш, сьогодні я достатньо сувора з собою, в мене є конкретні цілі, і я постійно прагну досконалості. Власної версії досконалості. Я хочу ставати кращою щодня, кращою, аніж я була вчора, і це знаходить відображення у роботах. Я хочу малювати краще, хочу висловлювати думки більш чітко.

«Я впевнена, що без важкої праці будь-який талант — марний».

F: Зазвичай ти знаходиш замовлення чи замовлення знаходять тебе?

С: Скільки я пам'ятаю себе в ілюстрації, замовники завжди знаходили мене першими. Зараз з усіх замовлень, що надходять мені на пошту, я сама обираю ті, за які я готова взятися.  А якщо видається вільний час, я використовую його для малювання персональних робіт, так як для художника-ілюстратора це дуже важливо. Можна сказати, що я заробляю на персональних роботах навіть більше.

саша ігнатіаду в білому худі на фоні розрушених будівельдівчина в музеї дивиться на надруковану ілюстрацію саші ігнатіаду

F: Чи була ти колись цілком задоволеною тим, як виконала замовлення?

С: Коли ти займаєшся проектом, то віддаєшся процесу з головою. З часом, око звикає, тож коли проект закінчується, ти втрачаєш це відчуття — подобається він тобі чи ні. Тоді потрібна пауза, після якої ти повертаєшся та дивишся на роботу знову. Майже в усіх випадках я не до кінця задоволена результатом, але те саме стосується і моїх персональних робіт. Разом із тим, це дає мотивацію для аналізу, тож кожну наступну роботу я намагаюсь зробити ще кращою!

F: Чи доводиться йти на творчі компроміси, коли працюєш для когось?

С: У дев'яноста відсотків випадків — так.  Рідко трапляється, аби замовник цілком розраховував на твій смак та досвід. Зазвичай тебе ставлять в певні рамки. Найважче — виконати завдання згідно з вимогами і разом з тим не втратити себе. Але деколи замовник дає тобі тему та відправляє у вільне плавання, тоді відмінний результат гарантовано! Це займає менше часу, а якість залишається на рівні.

середньо-крупний портрет саші ігнатіаду на фоні зруйнованої будівлі

F: Які сайти ти порадиш ілюстраторам-початківцям: можливо, є якісь спільноти чи улюблені ресурси?

С: Думаю, що Instagram — це найпопулярніша та найбільш дієва платформа. Також можна отримувати замовлення завдяки Behance. Але я раджу спочатку робити ставку на матеріал, який ви публікуєте. Дуже важливо, щоб у вас були дійсно круті роботи. За наявності класного матеріалу, можна виставляти живопис / ілюстрацію куди завгодно, вас помітять. Не менш важливо мати сайт-портфоліо, де ви будете виставляти свої проекти, навіть якщо вони персональні і у вас поки немає замовлень від класних відомих фірм. Це не має поки жодного значення. Важливо показати, що ви вмієте робити, чим відрізняєтесь від інших. Сайтів портфоліо на різних платформах зараз дуже багато. Я, наприклад, свій перший сайт зробила на Cargo (ви можете створити тут портфоліо безкоштовно, а потім перетворити його на щось серйозніше). Свої дизайни можна продавати на стоковому сайті Society6. Але ще раз наголошую: спочатку робіть дуже якісні речі, а потім виставляйте їх кудись. Обов'язково вивчайте англійську мову. Багато працюйте, любіть свою справу, навіть якщо періодами вам буде здаватись, що нічого не відбувається, не зупиняйтесь, ставайте кращими. Слідкуйте за соціальними мережами, вкладайте сили в портфоліо і ви побачите, як в один прекрасний момент перед вами відчиняться всі двері!

рожеві листівки з ілюстраціями саші ігнатіаду на столі з ножицями

F: Наскільки важливим є спілкування? Чи достатньо багато працювати, і тебе помітять?

С: Напевно, це дуже індивідуально. Якщо людина сама по собі не дуже любить нові знайомства, то не варто ламати себе. Але, скажімо, готувати себе до спілкування з замовником треба. Правильно триматись — це завжди важливо, не має значення, проходить бесіда вживу чи он-лайн.І взагалі, якщо ви хочете працювати у своїй сфері та бути успішним, то, звісно, треба буде багато спілкуватись. Без цього ніяк. «Багато працювати» — це не тільки про малюнок. У сучасного митця є цілий комплекс задач.

F: Як думаєш, що таке «успіх»?

С: Як на мене, бути успішним означає бути потрібним; це свобода у діях та прийнятті рішень, це можливість робити те, що тобі подобається та не робити те, що не подобається. Успіх — це вид енергії.

читайте також:

Ангеліна Голт
«Завдяки мистецтву ти можеш взаємодіяти»
Леся Лей
Про те, як творити без меж
Марта Сирко
«Ню має бути в першу чергу естетичним»
кнопка закриття
насправді ми — друковане видання
хочу журнал